Спартак (Москва) допусна ново унижение в 18-ия кръг на руската Премиер лига в повторния дебют на Валерий Карпин начело на отбора. Столичани загубиха с 2:4 от Зенит и поставиха под съмнение участието си в евротурнирите следващия сезон.

Футболистите на Спартак изиграха силно първо полувреме, в което не само не отстъпваха на шампионите, но и създадоха повече чисти голови положения. Хълк откри резултата в 21-ата минута след рикошет и лоша намеса на вратаря Дикан.

Само 5 минути по-късно обаче Артьом Дзюба изравни, след като се извиси в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата. В края на първото полувреме гостите отново поведоха. Тогава един от най–добрите на терена Аксел Вицел стреля изключително прецизно извън наказателното поле и Дикан отново беше безпомощен.

Втори жълт картон за Нико Пареха в 70-ата минута направи задачата на домакините сложна, а само минута по-късно Вицел ги пречупи с втори гол за Зенит. Последва изключително изпълнение на Роман Широков в 78-ата минута, когато брилянтен негов удар препари и без това неубедителния Дикан за 4:1.

Емануел Еменике отбеляза втория гол за Спартак, който обаче нямаше как да помогне на домакините. В края на мача резервата Хуан Инсуаралде получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Бистров и столичани доиграха срещата с 9 души.