Олимпик (Марсилия) и Олимпик (Лион) направиха услуга на лидера Пари Сен Жермен в борбата за титлата във френското първенство в срещите си от 24-тия кръг на Лига 1.

Марсилия за втори пореден път допусна грешка срещу аутсайдер и вече значително се отдалечи от борбата за първото място. След като в предишния кръг марсилци паднаха като домакини от последния Нанси, сега направиха равенство 1:1 при визитата си на друг борещ се за оцеляване тим – Евиан.

Гостите поведоха в резултата пет минути след почивката с гол на Андре-Пиер Жиняк, но в 58-ата минута Яник Сагбо възстанови равенството с гол от дузпа.

Олимпик завърши двубоя с девет души след червени картони на Касим Абала в 56-ата минута и на Джордън Аю четвърт час преди края.

Последва грешка и на най-близкия конкурент на ПСЖ – Лион."Хлапетата” загубиха в дербито с Лил, но като домакин с 1:3.

Гостите съсипаха претендента за титлата и поведоха класически след попадения на Шеджу в 28-ата минута, Балмон в 45-ата и Калу в 50-ата от дузпа. Почетния гол за домакините падна от дузпа, реализирана от Лисандро Лопес в 57-ата мин.

Така в класирането ПСЖ е лидер с 51 точки, Лион остава 6 назад с 45 точки, а Марсилия е с 43. Лил е на 10-а позиция с 34 т., а Евиан е на 17-о място с едва 23 точки, като единствено головата му разлика допринася да не е в зоната на изпадащите.

В друга среща от неделната програма на кръга Рен победи Тулуза като домакин с 2:0.