Уругвай очаквано стигна до разгромен успех над големия аутсайдер Таити в последната си среща от груповата фаза на Купата на конфедерациите. Треньорът на „селесте” Оскар Табарес бе дал почивка на титулярите си, но с оглед на съперника това не бе проблем и доказателството бе успеха с 8:0.

Абел Ернандес даде аванс на уругвайците още във 2-ата минута, а в 24-ата удвои. Диего Перес се разписа за 3:0 в 27-ата мин., а в добавеното време на първата част Абел Ернандес оформи своя хеттрик.

Абел Ернандес (на преден план) вкара 4 гола във вратата на Таити.

В 50-ата минута защитникът на Уругвай Андрес Скоти пропусна дузпа, а само минута по-късно получи червен картов. Численото равенство на терена обаче бързо бе възстановено и в 59-ата Теейвари Людивон от Таити го последва към съблекалните.

Николас Лодейро откри сметката за второто полувреме в 61-ата мин., а Абел Ернандес вкара и четвърти свой гол, този път от дузпа, в 67-ата мин. Звездата на "небесносините" Луис Суарес се появи като резерва и реализира бързи два гола в края на мача - в 82-ата и 90-ата минути, с които оформи крайното 8:0.

Уругвай завърши на второ място в група "В" с актив от 6 точки. Като лидер завърши Испания с 9 точки, Нигерия зае 3-та позиция с 3 точки, а Таити си тръгва от първия си голям турнир с 0 точки и голова разлика 1:24 от 3 мача.

"Благодаря, Бразилия", написаха футболистите на Таити.

На полуфиналите в класически южноамерикански сблъсък континенталният шампион Уругвай ще се изправи срещу домакина Бразилия на 26 юни. Ден по-късно е повторението на финала от Евро 2012, който ще противопостави Испания и Италия.