Универсидад де Чиле оглави класирането в група 7 в Копа Либертадорес, след като спечели с 2:1 при гостуването си на аржентинския Нюелс Олд Бойс.

Така чилийците събраха 6 точки от три мача, следвани от Олимпия (Парагвай) и Депортиво Лара (Венецуела) с по 4. Аржентинският тим е с 3 на 4-ата позиция.

Само след 17 минути игра гостите поведоха с 2:0 благодарение на попаденията на Гийермо Марино и на Чарлс Арангис от дузпа. В последните секунди на добавеното време на първата част Игнасио Скоко намали, но през второто полувреме домакините така не можаха да стигна равенството и донякъде изненадващо загубиха. Двата отбора завършиха срещата с по десет души заради червени картони в средата на второто полувреме. Ветеранът Габриел Хайнце в 71-ата минута напусна от Нюелс, докато само след 6 минути Хосе Мануел Рохас пое към съблекалнята от чилийския отбор.

Бившият футболист на Черно море вкара едно попадение за венецуелския Депортиво Лара, който се добра до 2:2 при гостуването в Парагвай на Олимпия в среща от същата група. Фреди Барейро заби две попадения за парагвайците в 32-ата и в 48-ата минута, като доведе резултата до 2:0. През по-голямата част от мача Олимпия имаш надмощие, но с доста късмет в 71-ата минута Марлон Фернандес намали, а 4 минути преди края Хосе Антонио Тореалба изравни след пас на Висенте Суано през центъра.

Първа победа за сезона постигна колумбийският Мийонариос, който победи боливийския Сан Хосе в среща от група 5. Победата донесе Уасон Рентейрия в 81-ата минута. Иначе преди почивката двата отбора си размениха по един гол Педро Франко за колумбийците и Карлос Сауседо.

В група 4 еквадорският Емелек спечели с 2:1 срещу чилийския Депортиво Икике и има 6 точки, колкото Велес и Пенярол преди тях. Гостите останаха с десет души в 63-ата минута заради червения картон на Карлос Грабински, но въпреки това се държаха достойно на 2000 метра надморска височина.

В група 8 бразилският Гремио се изравни на върха с по 6 точки със сънародниците си от Флуминензе, след като размаза венецуелския Каракас с 4:1. Бившият футболист на Байерн Зе Роберто вкара третото и четвъртото попадение за успеха на домакините, които още до почивката водеха с 2:0 с головете на Ернан Баркос и Уерли.