Локомотив загуби с 1:2 от ЦСКА в московското дерби от третия кръг на руската Премиер лига. Като цяло домакините изиграха много слабо първо полувреме, в което така и не застрашиха вратата, пазена от Игор Акинфеев.

Шампионите поведоха в резултата в 19-ата минута, когато исканият от Милан, Кейсуке Хонда изпълни перфектно пряк свободен удар и с изстрел над стената направи безпомощен Гилерме. Този резултат се запази до 74-ата минута. Тогава домакините получиха дузпа от съдията Николаев. Александър Самедов обаче не успя да преодолее от бялата точка Игор Акинфеев, който изби в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар, Дмитрий Тарасов изравни резултата с глава. Осем минути по-късно резервният вратар на московските железничари Дарио Крешич увисна в наказателното поле и позволи на Ахмед Муса да реализира победния гол за ЦСКА (Москва).

Така шампионите записаха втори успех в първенството, а за Локомотив това бе първа загуба.