Шампионът ЦСКА (Москва) постигна дубъл в Русия, след като спечели купата на страната. Московският тим се наложи във финалната среща над Анжи с 4:3 след дузпи изпълнения на дузпи.

Редовното време на двубоя, който се игра в Грозни и продълженията завършиха при резултат 1:1. Ахмед Муса даде преднина ЦСКА още в 9-ата минута след подаване на Алан Дзагоев.

Анжи успя да изравни в 74-ата минута чрез Ласана Диара с далечен удар. В самия край на срещата Понтус Вернблум от ЦСКА получи червен картон, но "армейците" успяха да запазят равенството в продълженията и да ликуват след дузпите.

Точни за ЦСКА бяха Мамаев, Василий Березуцки, Муса, Вагнер Лав и Думбия. За Анжи дузпи вкараха Бусуфа, Вилиан, Жусилей и Ето'о. Единственият пропуск при наказателните удари направи Юрий Жирков.