Кот д'Ивоар и Того станаха последните два 1/4-финалиста в турнира за Купата на африканските нации. "Слоновете" направиха 2:2 с последния в група D Алжир и запази първата си позиция, докато тогоанците завършиха 1:1 с Тунис и изхвърлиха съперника си от турнира.

И двата мача предложиха доста драматични моменти, като две пропуснати дузпи и една дузина голови положения.

Алжир можеше да открие резултата срещу Кот д'Ивоар още в 7-ата минута, но Будебуз не успя да отбележи дузпа. Все пак в 64-ата минута влезлият току-що Фегули откри резултата от 11-метров наказателен удар, а 6 по-късно Судани направи 2:0 и алжирците предвкусваха първата си победа.

Звездата на "слоновете" Дидие Дрогба обаче върна един гол в 77-ата минута, а в 81-ата Вилфред Бони препарира бившия вратар на ЦСКА и Славия Райс М'Боли, оформяйки крайното 2:2.

Того пък откри резултата в 13-ата минута, когато Адебайор пусна към Гакпе, който направи 1:0, но в 30-ата Халед Муелхи изравни от дузпа. Именно халфът на Тунис можеше да прати тима си на 1/4-финалите в 78-ата минута, но изпусна дузпа, след което възпитаниците на Сами Трабелси си тръгнаха от турнира.