В най-екзотичните срещи в турнира за купата на Конфедерациите в мач от група Б Нигерия разгроми аутсайдера Таити с 5:0.

На стадиона в Бело Оризонте африканския тим успя да вкара два гола още в началните минути. В 5-ата минута защитникът Елдерсон стреля от границата на наказателното поле топката се отклони във Валар и спря в мрежата. Пет минути по-късно Одуамади удвои.

Отборът на Таити съставен предимно от аматьори се опитваше да играе открит футбол, но класата на тима не бе достатъчна да затрудни дори малко играчите на Нигерия. В 26-ата минута груба грешка на вратаря на Таити позволи на Одуамади да направи резултата класически.

През втората част нигирейците продължиха да контролират събитията на терена играейки в тренировъчно темпо, като пропускаха удобни положени за гол.

Така се стигна до 54-ата минута, когато за радост на млобройната публика Таити успя да намали резултата. След изпълнение на ъглов удар Техау с глава реализира попадение, с което се превърна в герой за своя тим. Десетина минути по-късно Техау отново записа името си сред голмайсторите, но този път се разписа във собствената си врата, след като не успя да изчисти топката пред голлинията.

В 77-ата минута Одуамади оформи своя хеттрик, след като засече добро подаване на Идайе и направи резултата 5:1. С наближаване края на двубоя играчите на Таити отпаднаха физически и почти всяка атака на африканците можеше да свърши с попадение. В 80-ата минута след разбъркване в наказателното поле Елдерсон оформи карайното 6:1 за Нигерия.

Следващите срещи в групата са Испания - Таити и Нигерия - Уругвай.