Спартак (Москва) отново върна лидерската си позиция в руската Висша лига макар и да не успя да победи в домакинството си тима на Рубин (Казан).

Двата отбора завършиха при резултат 0:0 и по доволни трябва да са домакините от равенството. В началото на мача инициативата беше на гостите, които още в 13-ата минута имаха претенции за дузпа след като бившият играч на Рубин Бокети падайки игра с ръка. Реферът Николаев не отсъди нищо.

В 15-ата минута Карадениз стреля опасно падайки на тревата, но ударът му мина в страни от вратата на Песяков. В 22-ата минута Денис Глушаков нацели левият страничен стълб на Рижиков.

До края на първото полувреме и двата отбора имаха положения да стигнат до гол но без успех.

Още в началото на второто полувреме Спартак опита да вземе инициативата, но два пъти възможност за гол имаха Рубин чрез Ерьоменко. Втора греда удариха домакините чрез Хосе Хорадо.

Спартак доигра мача с човек по-малко, защото Бокети напусна преждевременно заради контузия, а Карпин беше извършил всички смени. Гостите можеха да си тръгнат и с 3 точки, ако Иван Маркаво беше вкарал в 92-ата минута с глава от малък ъгъл, но Кариока спаси домакините избивайки в корнер.