Сент Етиен победи Лил с 3:2 в мач от осминафиналите на турнира за купата на Франция.

Гостите излязоха напред в резултата в 33-ата минута след гол на Марко Баса, а малко след това Ромейн Хамоума пропусна да изравни за Сент Етиен, уцелвайки гредата. Точно преди почивката равенството все пак бе възстановено след автогол на Шеджу.

Домакините направиха пълен обрат в 50-ата минута, когато точен бе Пиер-Емерик Аубамейанг. В следващата атака пък Зума уцели гредата на вратата на Лил.
Брандао в 75-ата минута направи задачата на гостите още по-трудна, разписвайки се за 3:2.

До края Лил стигна до още един гол, дело на Саломон Калу в 82-ата минута, но той се оказа недостатъчен и тимът на Руди Гарсия напусна турнира.

От надпреварата отпадна Сошо, който отстъпи с 1:2 на Троа на собствения си стадион. Домакините започнаха по-добре срещата, но въпреки това получиха гол. В 11-ата минута Жан Кристоф Бахебек откри резултата. Играчите на Сошо продължиха да показват по-добра игра, но така и не успяваха да изравнят резултата.

За сметка на това Троа успя да удвои преднината си благодарение на Жулиен Фаусурие в 89-ата минута. В добавеното време пък Будебуз от дузпа реализира почетното попадение за Сошо.

На четвъртфиналите в турнира ще играе и Евиан, който елиминира втородивизионния Льо Авър след успех с 3:1. За победителите с две попадения се отчете Кевин Беригау. Той бе точен съответно в 25-ата и 49-ата минута. Льо Авър върна един гол девет минути преди края на редовното време чрез Ривиер. Крайното 3:1 оформи Сабер Келифа в продължението.

Осминафиналите в турнира за купата на Франция продължават в сряда с още пет мача, като с най-голям интерес се очаква сблъсъкът ПСЖ - Марсилия.