Изключително любопитен резултат се получи в една от контролите в Южна Испания, която е предпочитана дестинация за много отбори за провеждане на зимна подготовка, включително и на родните Любимец, Локомотив (Пловдив) и Лудогорец през тази година. Мачът бе между Локомотив (Москва) и шампиона на Норвегия Стрьомгодсет, а резултатът бе повече от впечатляващ – 15:0 в полза на руснаците.

Срещата дори не се доигра и 5-6 минути преди края на редовното време треньорът на Стрьомгодсет извади отбора си от терена.

Съвсем естествено при такъв резултат се повдига и въпроса за редовността, полезността на всички подобни контроли, за които явно вече не само в България ще има съмнения доколко са "чисти".

Иначе Локо (Москва) водеше с 5:0 след първото полувреме, а през втората част резултатът стана двуцифрен. Н’Дойе вкара 5 гола, Григориев 4, а Павлюченко 3. По един добавиха Самедов, Бусуфа и Миранчук.

Все пак обнадеждаващото за нас е, че ако това е нивото на норвежкия футбол, то може би и националния им отбор ще е преодолим за България в предстоящите евроквалификации.