Сент Етиен се изкачи начело на временното класиране на френското първенство, след като се наложи с 3:1 над Валансиен в среща от петия кръг. Трите точки изкачиха "зелените" на първо място с актив от 12, което е с една повече от преследвача Пари Сен Жермен. Трети с 10 пункта, но и с мач по малко, към момента е новакът Монако.

Бенжамин Корне даде аванс на Сент Етиен още в 17-ата минута на срещата, а в 54-та предреши изхода от мача с третото попадение във вратата на домакините. Ромен Хамума се разписа между двата гола на Корне, а разликата можеше да бъде още по-голяма, но топката се отби от напречната греда на Валансиен след удар с глава на Мевлут Ердиндж. Единственото попадение за домакините вкара Маор Меликсон, който се разписа от дузпа в 80-ата минута.

Реймс и Монпелие завършиха на равно 0:0, докато Евиан Тонон Гаяр спечели втори пореден мач в Лига при успеха с 3:2 като гост на Аячо.