Селтик спечели за 45-и път шампионската титла в Шотландия след като размаза Партик Тисъл с 5:1 и сложи точка на интригата в първенството. Седем кръга преди края "детелините" имат 84 точки, а следващият Абърдийн е едва с 58 и мач по-малко.

Два гола за успеха вкара Антъни Стоукс, а по един добавиха Стефан Йохансен, Лиъм Хендерсън и Крис Комънс. Кристи Елиът вкара за Партик Тисъл пет минути преди края, намалявайки на 1:3.

Така европейските шампиони от 1967-а година имат 27 победи от 31 мача до момента. Но в другите подобни откъм конкурентност първенства шампионите станаха ясни доста по-рано. Олимпиакос в Гърция, Ред Бул (Залцбург) в Австрия и Байерн (Мюнхен) в Германия изпревариха със седмица или повече Селтик.

Ситуацията в Шотландия явно ще бъде същата поне още един сезон, след като през 2012-а година големият съперник на Селтик - Глазгоу Рейнджърс, беше изхвърлен от елита чак в четвъртата по сила лига заради загуба на лиценза си. В момента Рейнджърс води убедително в Лига 1 и догодина ще играе във второто ниво на футбола в страната.

Лоша е ситуацията и в друг традиционен клуб в страната- Хартс, на когото бяха отнети 15 точки заради неспазване на финансовия феърплей и тимът от столицата Единбург почти сигурно ще изпадне. Финансовите проблеми застигнаха още два клуба от елита - Килмарнък и Дънди Юнайтед.