Джоузи Алтидор реализира единствения гол за победата с 1:0 на САЩ у дома срещу Хондурас в световна квалификация от зона КОНКАКАФ.

Алтидор се разписа в 73-ата минута след асистенция на Фабиан Джонсън и донесе ценния успех на домакините. Преди това американският отбор направи редица пропуски пред вратата на своя по-скромен съперник.

До момента САЩ има 13 точки от 6 изиграни двубоя и се намира на първо място в класирането в квалификациите за Мондиал 2014 в Северна и Централна Америка. Хондурас е на четвърта позиция със 7 точки.

В друга квалификационна среща от зона КОНКАКАФ Коста Рика спечели с 2:0 като домакин срещу Панама. Точни за победителите бяха Брайън Руис и Селсо Борхес, като двете попадения паднаха в самото начало на второто полувреме. Коста Рика заема втора позиция с 11 точки, пред Мексико с 8 точки. Панама е с 6 точки, на петото място.

Първите три от общо шест отбора се класират директно за Мондиал 2014. Заелият четвърта позиция отбор в крайното класиране ще играе бараж срещу Нова Зеландия.