Сърбия постигна първа победа от септември насам след успех с 2:0 над Шотландия в мач от група "А" на световните квалификации в Зона "Европа". И двете попадения за "орлите" бяха дело на полузащитника на Хееренвеен Филип Джуричич, който се разписа в 60-ата и 65-ата минута на стадион "Караджордже" в Нови Сад.

Така западните ни съседи излязоха на 3-о място във временното класиране с актив от 7 точки.

Водачите Белгия и Хърватия не сбъркаха и продължават да делят първото място с по 16 пункта.

Възпитаниците на Марк Вилмотс се справиха с Македония след минимална победа с 1:0. Единственото и победно попадение за домакините отбеляза Еден Азар в 62-ата минута. Цяло първо полувреме в състава на гостите игра бившият халф на Левски Дарко Тасевски.

Хърватия пък обърна Уелс като гост в края на мача. Гарет Бейл откри за домакините в 21-ата минута от дузпа, но Деян Ловрен изравни в 77-ата. Три минути преди края пък бившият нападател на Арсенал Едуардо да Силва донесе трите точки за "ватрените" с точен удар във вратата на Майхил.