Ривър Плейт изостана на четири точки от лидера Ланус след домакинско равенство 1:1 срещу Арсенал в среща от 9-ия кръг на аржентинското първенство.

Арсенал поведе в резултата в 14-ата минута с гол на Дарио Бенедето, но Рохелио Фунес изравни за Ривър пет минути по-късно. Ривър Плейт е трети в класирането със 17 точки, на четири след Ланус, който в събота надигра у дома Ол Бойс с 2:1.

Втори в таблицата с 19 точки е Нюуелс олд бойс, който победи Тигре с 3:1.

Грандът Бока Хуниорс претърпя унизителна загуба с 1:6 от непретенциозния Сан Мартин. Това е първа победа за Сан Мартин в 16 мача. С хеттрик се отличи Умберто Осорио, а по веднъж вкараха Хорхе Луна, Лукас Ланда и Себастиан Пенко. За Бока почетен гол вкара Сантяго
Силва. Бока, който бе считан за фаворит за титлата под ръководството на легендарния треньор Карлос Бианки, се намира едва на 17-о място със само една победа в девет мача.

Архентинос Хуниорс - Атлетико Рафаела - 0:0

В класирането начело е Ланус с 21 точки, следван от Нюуелс олд бойс 19, Ривър Плейт 17, Арсенал и Годой Крус по 16 и други.