Реймс се наложи над гостуващия Бордо в мач от 25-ия кръг на френското футболно първенство. Момчетата на Юбер Фурние записаха втора поредна победа и се изкачиха на петото място във временното класиране с 39 точки, само на 2 точки зад четвъртия Сент Етиен.

Нападателят Никола дьо Превий отбеляза единственото
попадение в 64-ата минута след асистенция на Маркус Албек. Така Реймс запази добри шансове в борбата за класиране в Лига Европа.

Сошо пък постигна важен успех с 1:0 над гостуващия Гинган в борбата за оцеляване. Тимът на Ерв Ренар спечели за втори път в последните си три мача в Лига 1, но остана на предпоследната позиция с 19 точки, но се доближи на 5 точки от спасителната зона.

Замбиецът Стопила Сундзу вкара с глава в 84-ата минута след центриране на Себастиен Руде. Гинган пък продължи пропадането си в класирането. Отборът не успя да спечели в десети пореден мач в шампионата и няма успех
от края на ноември насам. Тимът е 16-и с 26 точки.

Тулуза победи домакина Лориен с 3:1 в битката на средняците. Уисам Бен Йедер беше герой за гостите с гол и две асистенции в последния половин час на мача. Уесли Лотоа вкара за домакините в края на първата част, Лориен не успя да удържи, след като още в 24-ата минута остана с
човек по-малко заради червен картон на Ален Траоре заради грубо нарушение срещу Абел Агилар.

Монпелие измъкна 2:2 като гост на Рен след изравнителен гол с глава в последната минута на Сулейман Камара.
В друг средняшки сблъсък Ница и Нант завършиха 0:0.