Пари Сен Жермен постигна трета поредна победа от началото на сезона след успех с 2:0 като гост на Бордо в първия мач от 5-ия кръг на Лига 1. Двубоят бе излъчен пряко по bTV Action и онлайн на voyo.bg.

Така възпитаниците на Лоран Блан излязоха еднолично начело във временното класиране с актив от 10 точки, но и мач повече от съперниците си, които ще изиграят своите срещи в събота и неделя.

Блез Матуйди откри резултат на "Стад Шабан-Делма" в 30-ата минута, когато получи отличен извеждащ пас от Златан Ибрахимович и моментално стреля към вратата на Карасо. Стражът първоначално изби удара, но Матуйди притича и довкара топката за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме пък Лукас покачи на 2:0 и успокои съотборниците си с второ попадение във вратата на Бордо.

Това бе трета загуба за жирординците от началото на сезона, след като преди това паднаха с 0:2 като домакин от Монако и с 1:2 като гост на Сент-Етиен.