Пари Сен Жермен постигна класическа победа при гостуването си на Реймс в мач от 14-ия кръг на френската Лига 1.

Шампионите доминираха през цялото време, въпреки че бяха без една от звездите си. Едисон Кавани получи почивка заради участието си в плейофа за класиране за световното първенство между Уругвай и Йордания.

Тимът на Лоран Блан обаче отново бе убедителен. Лукас откри резултата в 25-ата минута, а останалите две попадения паднаха през втората част. Точни бяха Жереми Менез и Златан Ибрахимович съответно в 60-ата и 90-ата минути.

В средата на втората част Реймс пропусна отличен шанс
да стигне до попадение. Верати повали Флойд Айте в
наказателното поле и реферът отсъди дузпа, но Гжегож Криховяк стреля над гредата.

Така в класирането води ПСЖ с 34 точки, пред Лил с 27, който е с мач по-малко.

Столичани продължиха най-добрата си серия от 20 години насам, като записаха 34-и пореден мач без поражение във всички турнири (23 победи и 11 равенства).

Любопитното е, че последното поражение на ПСЖ беше с 0:1 именно при гостуване на Реймс в миналия сезон от шампионата на 2 март тази година.

Ето и останалите резултати:

Евиан - Лориен 0:4
Монпелие - Гингам 1:1
Олимпик Лион - Валенсиен 1:1
Рен - Бордо 1:1
Сошо - Бастия 1:1

Гледайте в неделя, 24 ноември, от 22:00 часа дербито между Нант и Монако пряко по RING.BG и онлайн на VOYO.bg. Програма на мачовете, които може да наблюдавате пряко в каналите на bTV Media Group ще откриете тук!