Златан Ибрахимович реализира хеттрик при победата на Пари Сен Жермен над Валенсиен с 4:0 в мач от 17-ия кръг на френската Лига 1. С успеха воденият от Карло Анчелоти тим се доближи на само две точки от лидера Олимпик Лион, който в сряда приема Нанси.

Ибрахимович и Хавиер Пасторе започнаха да тормозят отбраната на Валенсиен още от самото начало на двубоя и така в 28-ата минута шведският национал откри головата си сметка.

Малко след почивката Ибрахимович вкара гол от съблекалнята за 2:0, а в 53-ата минута прати топката във вратата на Никола Пенету за трети път. Пари Сен Жермен продължи да доминира и в 75-ата минута Матюди уцели страничната греда.

Осем минути преди края пък Езекиел Лавеци, който асистира за първото попадение в мача, реализира за 4:0.

Така ПСЖ е втори с 32 точки, а Валенсиен е пети с 26.

В същото време с гол от дузпа на Дарио Цвитанич в 66-ата минута Ница се наложи над Рен с 1:0. Победителите се изкачиха на седма позиция с 26 точки, а Рен е едно място по-назад в подреждането с по-лоша голова разлика.

Лил пък се върна към победите след 2:0 у дома срещу Тулуза. Головете реализираха Баша в 55-ата и Пайе в 83-ата минути. В подреждането Лил е девети с 25 точки, а Тулуза заема 11-ата позиция с 23 точки.