Пари Сен Жермен се завърна на второ място във френската Лига 1, след като се наложи над гостуващия Евиан с категоричното 4:0.

Домакините, които през седмицата си осигуриха първото място в групата на Шампионслта лига след победа над Порто, продължиха доброто си представяне.

Дълго време оборът на карло Анчелоти не можеше да отбележи гол, въпреки превъзхоството си. Така се стигна до 28-ата минута, когато звездата на ПСЖ Златан Ибрахимович изведе своя отбор напред. Само три минути по-късно шведът асистира на Лавеци, който се разписа за 2:0.

Вторто полувреме на "Парк де Пренс" бе равностойно, но в края на двубоя ПСЖ стигна до нови два гола. В 84-ата минута Тиаго Мота се възползва от подаване на Пасторе и направи резултата класически, а в 87-ата минута Гамейро оформи крайното 4:0.

Така ПСЖ събра 29 точки с две по-малко от лидера Олимпик Лион. Трети е Олимпик Марсилия също с 29 точки, но столичният тим има мач повече.