Още на ниво 1/16-финали големият фаворит Пари Сен Жермен приключи с участието си в Купата на Франция. В един от интригуващите мачове от този етап на турнира, който противопостави два елитни отбора парижани изненадващо загубиха с 1:2 като домакини на Монпелие.

ПСЖ игра с повечето от титулярите си, като с оглед на развитието на срещата се наложи в игра като резерва да влиза и Златан Ибрахимович, който иначе бе получил почивка. Монпелие поведе в резултата в 20-ата минута с гол на Конгре. Десет минути по-късно Кавани изравни. Решителният удар на гостите бе след почивката, в 69-ата мин. и бе нанесен от Монтаньо.

Традиционните изненади в тази надпревара не липсваха. Бордо бе изхвърлен от петодивизионния отбор Фа ле Рус след нулево равенство и дузпи, а пък друг елитен тим Тулуза отстъпи с 1:2 като гост на отбора от четвъртото ниво Мулин