С два гола на Едисон Кавани Пари Сен Жермен победи с 2:1 след продължения защитаващия трофея си тим на Сент Етиен и се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Лигата във Франция.

Уругвайският нападател изведе домакините напред в резултата още в 25-ата минута. Гостите изравниха чрез турския ветеран Мевлут Ердинч в 78-ата минута.

След 1:1 в редовните 90 минути Кавани се възползва от пас на резервата Жереми Менез и донесе успеха на ПСЖ с попадение в 117-ата минута.

Домакините играха без нападателя Златан Ибрахимович, който е наказан.

Четвъртфиналите на турнира ще се играят на 14 и 15 януари.

Олимпик Марсилия пък постигна победа с 2:1 при домакинството си на Тулуза и също продължава напред в турнира.

Олимпик Лион победи Реймс с 3:2 с голове на Бафетимби Гомис, Александре Лаказете и Йоан Куркуф.

Бордо елиминира Рен, след като надделя с 2:1 като гост.
Победното попадение за жирондинци падна в първата минута на добавеното време на срещата от дузпа, а негов автор бе Жусие.

Ница постигна класическа победа 3:0 като домакин срещу Сошо, докато Евиан победи с 2:1 Бастия. Троа надделя с 3:2 срещу Тур.