Пари Сен Жермен победи Бордо с 2:0 и дръпна с 6 точки на върха в Лига 1 пред преследвача Монако, който по-рано днес се подсили с Димитър Бербатов.

Столичани изобщо не стигнаха лесно до победата срещу жирординци, които са на седма позиция във временното подреждане.

След "сухо" първо полувреме, в което зрителите на "Парк де Пренс" не видяха голове, Златан Ибрахимович откри резултата в 58-ата минута след центриране на Лукас отдясно. При паса към бразилеца обаче се видя, че той е в сериозна засада, която остана скрита за реферите.

Малко преди края новото попълнение на ПСЖ Йоан Кабай можеше да ознаменува дебюта си с гол, но ударът му с глава се отби в страничната греда. Все пак в 88-ата минута Алекс сложи точка на двубоя, след като оформи крайното 2:0 след центриране от корнер отдясно.