Порто спечели с 3:1 срещу Брага в последен мач от 25-ия кръг на португалското първенство и продължава преследването на Бенфика в Лигата.

"Драконите" обаче се измъчиха доста и стигнаха до успеха чак в последните минути, когато Келвин Матеуш де Оливейра вкара два гола.

Бразилецът Алан откри резултата за гостите от Брага в 23-ата минута, след като получи подаване от Марсио Мосоро. 8 минути преди края на първата част колумбиецът Джеймс Родригес изравни за домакините. Точно преди започването на мача пък от клуба обявиха, че Родригес е удължил договора си до юни 2018-а година, а с гола си доказа правилността на това решение.

Бившият нападател на Сантос Алекс Сандро можеше да изведе Порто напред в средата на второто полувреме, но фалцовият му удар срещна страничната греда. Натискът на Порто се засилваше с всяка изминала минута, но 2:1 стана чак в 83-ата минута. Келвин влезе на мястото на Лучо Гонсалес и почти веднага това се отрази на отбора. В 86-ата минута бившият полузащитник на Парана оформи крайното 3:1.

Така Бенфика остава начело в класирането с 67 точки, пред Порто с 63. Битката за третата позиция, която дава право на участие в Шампионската лига, явно докрая ще се води от Пасош де Ферейра, който има 46 и 4-ия в класирането Брага с 43.