Алешандре Пато вкара първия си гол за Коринтианс при победата с 5:0 срещу Оесте в мач от щатското първенство на Сао Пауло.

Миналия месец Милан продаде за 15 млн. евро бразилския национал на световния клубен шампион за рекордните 15 милиона евро.

Пато се появи на терена в средата на второто полувреме и се разписа отблизо в 73-ата минута, оформяйки крайното 5:0. Гереро вкара на два пъти за победителите, а по едно попадение добавиха Паулиньо и Данило.

"Беше много специален ден, защото можех да бъда на терена за  първи път след 70 дни. Победата с 5:0 е нещо специално. Да играя за световния клубен шампион е голяма привилегия", заяви 23-годишният Пато.

В същото време на новия стадион "Минейрао" се изигра първи мач. Крузейро спечели с 2:1 срещу градския си съперник Атлетико (Минейро). Това е едно от съоръженията, на които ще се проведе Мондиал 2014.