Бразилският футболен клуб Палмейрас се наложи с 2:0 над Тигре Витория в среща от втора група на южноамериканския турнир копа Либертадорес.

Отличен мач за бразилците изигра 19-годишният нападател Винисиус, който подаде и за двата гола на своя тим. Той асистира на Кайо в 19-aта минута на срещата, а в началото на второто полувреме беше и в основата на попадението на Чарлс за крайното 2:0.

Благодарение на победата, Палмейрас почти елиминира Тигре от груповата фаза на турнира. Бразилците са втори в подреждането с актив от осем точки, а аржентинците са с пет по-малко след четири мача.

За разлика от Тигре, Велес Сарсфийлд няма проблеми в четвърта група, която оглавява с 12 точки само кръг преди края на надпреварата. Втори е Емелек с девет, а Пенярол е само с математически шансове за класиране. Велес победи последния в класирането Депортес Икике с 3:1 с голове на Себастиан Домингес, Лукас Ромеро и Хонатан Копете.