Жалбата на Коста Рика срещу условията, при които отборът бе принуден да изиграе световната квалификация срещу САЩ миналата седмица, бе отхвърлена от ФИФА.

Двубоят се игра при снежна буря в Денвър, а "янките" спечелиха с 1:0 с гол на Клинт Демпси през първото полувреме.

Костариканците протестираха, тъй като линиите на игрището не се виждали, топката не можело да се движи в снега, а служители на стадиона влезли на терена, за да чистят снега, докато топката била в игра.

Теренът се почистваше по време на самия мач.

От ФИФА обаче не приеха аргументите на Коста Рика и резултатът от мача остава в сила.

Във финалния етап от квалификациите за Мондиала в зона "КОНКАКАФ" спорят шест отбора играещи мачове всеки срещу всеки на разменено гостуване. Първите три се класират за Бразилия, а четвъртият ще играе бараж. След два кръга САЩ е на второ място с три точки, една по-малко от лидера Хондурас, а Коста Рика е последен с една точка.