Нова Зеландия си осигури участие в плейоф за място на Световното първенство в Бразилия догодина. "Кивитата" си осигуриха предсрочно 1-то място в зона Океания, след като спечелиха с 2:1 срещу Нова Каледония.

На стадиона в Дънедин домакините се нуждаеха от гол чак в добавеното време за да стигнат до трите точки.

Смит се разписа в 94-ата минута и осигури участие на Нова Зеландия в баража срещу 4-ия отбор от финалния кръг в Зона КОНКАКАФ.

Крис Килън откри резултата в 10-ата минута за Нова Зеландия, но Нова Каледония стигна до равенството 1:1 в 56-ата минута, като попадението вкара Сесар Лолохеа.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Именно Нова Каледония остана на 2-о място в класирането с 9 точки, а Нова Зеландия вече има 15 точки преди последния мач от финалния кръг в зона Океания, където са още отборите на Соломоновите острови и Таити.

Плейофите с четвъртия в зона КОНКАКАФ са насрочени на 15-и и 19-и ноември.

Нова Зеландия ще направи опит за трето участие на Световното първенство след това в Испания през 1982-а и в Южна Африка през 2010-а година.