Неприятни за българския национален отбор резултати се получиха в група Е от квалификациите за световното първенство през 2014 г. Националите ни се борят за второто място в своята група и класиране на бараж, но както е известно само осем от деветте заели второ място ще стигнат до плейофния двубой, а този с най-добри показатели ще отпадне.

Преди срещите във вторник вечер само Норвегия бе с по-малко точки от България от заемащите второ място. Скандинавците участват точно в тази група, но допуснаха загуба и бяха изместени от второто място. Там вече е Исландия, който е с много повече точки от България.

Норвегия загуби като домакин от лидера в групата Швейцария с 0:2. Младокът Фабиан Шер от Базел реализира и двата гола в 12-ата и 51-ата минути.

Исландия пък постигна много важен обрат и победи с 2:1 гостуващия Албания, който е и един от директните съперници за второто място. Албанците поведоха чрез Рама в 9-ата мин., но домакините обърнаха с попадения на Бярнасон в 14-ата и Сигторсон в 47а-ата минути.

В последната среща от групата Кипър падна от Словения с 0:2. Новакович бе точен в 12-ата мин., а Иличич вкара другия гол в 80-ата.

В класирането Швейцария е лидер с 18 точки. Исландия вече е на позиция за бараж с 13 точки, Словения е с 12, Норвегия е с 11, Албания е с 10 и Кипър е последен с 4.

Най-неприятният за България вариант на второ място да завърши именно Исландия, а Норвегия и Словения към момента са с по-лоши показатели от националите ни и, ако те завършат на втората позиция има надежда нашите да стигнат баража, разбира се при победи в оставащите двубои с Армения и Чехия. Това има шанс да стане, тъй като Ислания в последния си мач ще бъде гост на Норвегия.