Бразилия победи Аржентина с дузпи в южноамериканското Суперкласико. Двата гранда в световния футбол се срещнаха в две приятелски срещи, като първата, която бе през септември, завърши 2:1 за „кариоките”, а сега Аржентина се наложи със същия резултат, но при дузпите бразилците бяха по-точни. Победният гол бе дело на Неймар.

Реваншът на „Ла Бомбонера” остана без голове чак до 81-ата минута, когато резервата Игнасио Скоко откри за домакините от дузпа, която бе дадена за нарушение на Жуан срещу Хуан Мануел Мартинес в наказателното поле. Почти веднага обаче Фред изравни за Бразилия като довкара след удар на Жуан. Скоко обаче изправи публиката на крака в 89-ата минута, с нов гол, който донесе победата на Аржентина в реванша, но изравни общия резултат.

По регламент продължения нямаше и директно бяха бити дузпи.

Аржентина пропусна първите си две дузпи, а Тиаго Невес и Жуан бяха точни за Бразилия. Вратарят на „гаучосите” Аугустин Орион спаси третата дузпа и веднага след това вкара една. За решаващия удар зад топката застана младата звезда на бразилския футбол Неймар и бе точен, с което донесе и победата за 5-кратните световни шампиони.