Монпелие и Пари Сен Жермен завършиха наравно 1:1 в първата среща от новия сезон в Лига 1. Двубоят бе предаван пряко по bTV Action и онлайн на voyo.bg.

В първата среща между двата отбора миналия сезон се получи същият резултат, а още по-любопитното е, че и тогава голмайсторите бяха същита, както и тази вечер.

Реми Кабела изведе Монпелие напред в резултата още в 10-ата минута, когато навлезе в наказателното поле и чукна топката край излезлия да го пресрещне Сиригу във вратата за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме обаче гостите от Париж стигнаха до равенството - Ибрахимович подаде към Максуел, който матира вратаря Журдрен за крайното 1:1.

Дебют за шампионите направи най-скъпия им футболист Едисон Кавани, който се появи на терена в 72-ата минута на мястото на Есекиел Лавеци.

Домакините пък завършиха срещата с 10 човека на терена, след като Ел Каутари получи втори жълт картон в 72-ата минута.