Монако победи Тулуза с 2:0 като гост в мач от 21-ия кръг на френското футболно първенство.

Възпитаниците на Клаудио Раниери прекъснаха серия от два мача без успех в Лига 1 и с актив от 45 точки се доближиха на две точки от лидера Пари Сен Жермен, който по-късно тази вечер приема Нант.

Трети е Лил с 40 точки.

Победата на Монако не дойде лесно, което можеше да се очаква, тъй като домакините бяха без поражение в предишните си шест мача от шампионата.

Тулуза имаше превъзходство преди почивката Мартин Брайтуайт, Уисам Бен Йедер и Серж Орие направиха сериозни пропуски пред вратата на гостите.

Така в 36-ата минута обратно на логиката Лайвен Курзава откри резултата за Монако с удар отблизо след подаване от ляво на Жофрей Кондогбия.

След почивката гостите затвориха играта и не дадоха особени шансове на съперника. Две минути преди края резервата Лукас Окампос реши всичко с хубав удар от въздуха след дълъг пас в наказателното поле на Хамес Родригес.