Рен победи гостуващия Лил с 2:0 и се класира за полуфиналите в турнира за купата на Франция по футбол. Домакините, които заемат 16-ото място в Лига 1, стигнаха заслужено до успеха попадения на Камил Гросицки и Ромен Александрини.

Гросицки откри в 35-ата минута с удар отблизо, след като Ола Тойвонен продължи с глава центриране на Александрини от ляво. В последната минута Александрини реши всичко с удар от 20 метра.

Лил, който е трети в елита, се представи разочароващо и не успя да затрудни домакините.

На полуфиналите на 16 април Рен приема втородивизионния Анже в търсене на трето класиране на Стад Дьо Франс в последните шест години след загубените финали от Гинган за Купата на Франция през 2009 година и от Сент Етиен за купата на лигата през миналия сезон.

В другия полуфинал Монако с българския нападател Димитър Бербатов ще гостува на Гинган.