Монако победи Нант с минималното 1:0 в последния мач от 14-ия кръг на Лига 1 и отново се приближи само на точка от втория във временното класиране Лил.

Единественото и победно попадение за звездната селекция на монегаските отбеляза Мунир Обади, който се разписа в 70-ата минута не и без помощта на рикошет в крака на защитник на домакините.

Голямата звезда на Монако Радамел Фалкао изигра изключително слаб мач и бе заменен в 63-ата минута под бурните освирквания на феновете на стадиона, до последно невярвайки, че именно той трябва да напусне терена.

Футболистите на Нант пък можеха да си тръгнат с точка в края, но влезлият като резерва Алехандро Бедоя не успя да прати топката в мрежата от отлична ситуация в продължението на редовното време.

Така Монако е трети с актив от 29 точки, докато Нант остана на 5-а позиция с шест по-малко.