Аржентина записа равенство 1:1 с Боливия с световна квалификация от зона Южна Америка и взе само точка. Селекционерът на „гаучосите” обаче не можеше да разчита на контузените Серхио Агуеро и Фернандо Гаго, както и на наказания Гонсало Игуаин.

Аржентина не се представи особено добре на терена. В 25-ата минута дори Боливия успя да повече с гол на Мартинес, който бе точен с глава след центриране в наказателното поле.

Този гол даде импулс в играта на Меси и компания и те показаха малко повече качества. Анхел Ди Мария можеше да изравни в 35-ата минута, но не успя. Все пак минута преди края на първото полувреме Евер Банега с глва изравни, след като се освободи в наказателното поле и засече добро центриране.

През второто полувреме и двата отбора имаха възможности, но не се стигна до нов гол. За Аржентина с пропуски се отличика Мартинес и Меси.

Аржентина събра актив от 24 точки и продължава да бъде едноличен лидер във временното класиране. Боливия пък остава на предпоследната 8-а позиция в класирането с 9 точки.