Аржентина не допусна изненада и победи с категоричното 3:0 в домакинството си на Венецуела от световните квалификации за Мондиал 2014 в зона "Южна Америка".

Съвсем естествено моторът на "албиселесте" бяха най-голямата звезда на отбора Лионел Меси и колегата му от Реал (Мадрид) Гонсало Игуаин. Именно Игуаин откри резултата в 29-ата минута, а Меси удвои от дузпа в самия край на първото полувреме. В 59-ата минута Игуаин отново бе точен, за да оформи крайното 3:0.

Колумбия продължава с прекрасното си представяне и вече е на второ място в квалификациите след разгромното 5:0 над аутсайдера Боливия. Макнели Торес в 21-ата, Карлос Валдес в 50-ата, Теофилио Гутиерес в 62-ата и Радамел Фалкао в 87-ата и 93-ата минути бяха точни за "лос кафетерос".

Парагвай най-накрая показа признаци на съживяване, но въпреки това изненадващо остава на последното място, след като направи 1:1 при гостуването си на Уругвай. И двете попадения паднаха в края на срещата. Домакините получиха надежда за успех след гол на Луис Суарес в 82-ата минута, но "гуараните" бързо изравниха с попадение на Едгар Бенитес в 86-ата мин.

В последния мач Перу измъкна победа в последните минути с 1:0 в домакинството си на Чили. Голът за успеха реализира звездата на отбора Джеферсон Фарфан в 87-ата минута.

Аржентина е убедителен лидер в класирането с 23 точки от 10 мача. Следва Колумбия с 19 точки и Еквадор със 17, като тези 2 тима са с мач по-малко от останалите. Уругвай заема последното 4-то място, даващо директно право на участие на световното първенство с 13 точки, а Венецуела 5-ата позиция, която осигурява участие на бараж, с 12 точки. Със същия актив и само с едно попадение по-лоша голова разлика е Чили, Перу е 7-и с 11 точки, а в дъното са Боливия и Парагвай с по 8 точки.