Олимпик Марсилия сложи край на серията си от пет поредни загуби във всички турнири, след като завърши 1:1 като гост на Рен в среща от 12-ия кръг на футболното първенство на Франция. Домакините поведоха още в 9-ата минута с гол на Нелсон

Оливейра, негов седми за сезона. Джордан Аю изравни за Олимпик Марсилия седем минути по-късно след асистенция на Касим Абдалах. Отборът на Рен получи правото да изпълни дузпа в 75-ата минута, но Оливейра изпусна от бялата точка. Така Олимпик Марсилия е на пета позиция в класирането с 18 точки, а Рен е на седмо място с точка по-малко.

Олимпик Лион пък се наложи с 2:0 над Гингам. Головете реализираха Александре Лаказет и Бафетимби Гомис съответно в 12-ата и 13-ата минути. В подреждането Гингам е девети със 17 точки, а Лион заема 11-ата позиция с 15. Начело е ПСЖ с 28.

Ето и останалите резултати:
Аячо - Валенсиен 1:3
Евиан - Тулуза 2:1
Реймс - Бастия 4:2
Сошо - Сент Етиен 0:0

Не пропускайте да гледате дербито Лил - Монако в неделя, 3 ноември от 22:00 часа пряко по RING.BG и онлайн на VOYO.bg. Програмата на всички срещи, които може да проследите пряко в каналите на bTV Media Group ще откриете тук.