Съперникът на Лудогорец в Лига Европа ПСВ Айндховен загуби с 1:2 при гостуването си на НАК Бреда в 13-ия кръг на холандското първенство.

Така възпитаниците на Филип Коку записаха четвърти пореден мач без победа в Ередивизие, а след четвъртата загуба в последните си шест мача тимът падна на осмо място в класирането с 19 точки.

НАК Бреда пък спечели за четвърти пореден път като домакин и се изкачи на десета позиция с 18 точки.

Гостите започнаха добре мача и в десетата минута Юрген Локадия вкара топката в мрежата на Йеле Тен Роувелаар, но попадението беше отменено заради засада.

Локадия все пак изведе заслужено гостите напред минута преди края след асистенция на Ола Тойвонен.

След почивката обаче НАК доминираше и стигна до обрат с два гола на Кеес Квакман.

Съставът на ПСВ: Титон, Ариас, Брума, Рекик (70-Йоргенсен), Вилемс (82 Матавж), Схаарс, Махер, Тойвонен, Нарсинг (62-Йозефзуун), Локадия, Депай