Пари Сен Жермен продължава с колебливото си представяне от началото на сезона във френското първенство и стигна до трудна победа като домакин на новака Гингам от 4-тия кръг на Лига 1. Възпитаниците на Лоран Блан спечелиха с 2:0, но и двете попадения в мача паднаха едва в добавеното време на срещата.

Влезлият като резерва младок Адриен Рабио вкара първия гол в 91-ата минута, а 2 по-късно се разписа и Златан Ибрахимович.

С успеха ПСЖ поне временно се изкачи на 2-ро място с актив от 8 точки. С една повече е лидерът Олимпик (Марсилия), но зад парижани има пет отбора, които са с мач по-малко и могат да ги изпреварят. Гингам е с 3 точки на 17-а позиция.

Друг от отборите, който е сред претендентите за челните места – Олимпик (Лион), удължи на четири мача серията си без победа, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Евиан Тонон Гаяр.

Така след отпадането от Шампионската лига, където записа две загуби от Реал Сосиедад и изненадващото поражението от Реймс в Лига 1, Лион вече има четири поредни поражения в рамките на само десетина дни.

Нападателят Кевин Бериго отбеляза двете попадения за домакините в 8-а и 34-а минути, а Джордън Фери бе точен за гостите в 50-а минута.

Лион е на 4-то място в класирането с 6 точки актив, а Евиан, за който това бе първа победа, е на 11-а позиция с 4 точки.