Лион се върна в топ 3 на френската Лига 1, след като спечели с 3:1 на собствен терен срещу Тулуза. По този начин Лион събра 56 точки, като свали Сент Етиен, завършил 0:0 в петък като гост на Валансиен.

Начело е Пари Сен жермен с 67 точки, пред Марсилия с 57, който по-късно днес гостува на Лион. Съставът на Тулуза заема 11-о място с 41.

Успехът е първи за Лион от шест мача насам и дойде благодарение на головете на Клеман Грение, Бакари Коне и Бафетимби Гомис. Грение откри резултата още в 8-ата минута след пас на Александър Лаказет, но до почивката Уисам бен Ядер изравни за гостите от Югозапада.

След почивката Грение изведе домакините напред след пас на Грение, а крайното 3:1 оформи Гомис след подаване на Гейде Фофана в 63-ата минута. За Гомис това е 13-о попадение от началото на първенството, като той излиза на 4-о място при голмайсторите във френското първенство.

В друг мач Лил и Олимпик Марсилия направиха нулево равенство и по този начин гостите на практика загубиха шансове да спечелят титлата, тъй като вече изостават с девет точки от лидера Пари Сен Жермен.