Лион започва ударно новия шампионат във Франция и следз като бе най-убедителен в първия кръг на Лига 1 и разби с 4:0 Ница оглавявйки класирането, сега постигна нова победа. "Хлапетата” отново бяха категорични и спечелиха с 3:1 при гостуването си на Сошо в първия мач от втория кръг.

Така Лион продължава с пълен актив от 6 точки, а Сошо е с точка след равенството с Евиан като гост в първия кръг.

Всъщност срещата изобщо не започна добре за гостите и още в 5-ата минута Сошо откри резултата с попадение на Риад Булдебуз от дузпа. В края на първото полувреме Лион обаче стигна до обрат. В 35-ата мин. Ясин Бензия изравни, а в 43-ата Александър Лаказет бе точен за 1:2. Малко след почивката, още в 48-ата мин., Йоан Гюркюф оформи крайното 1:3.

bTV Media Group продължава с излъчването на най-интересните мачове от Лига 1, като тази седмица ще може да гледате срещата Пари Сен Жермен – Аячо в неделя от 22:00 часа пряко по bTV Action и онлайн на VOYO.BG.