Лил се наложи драматично с 1:0 над Гинган в среща от 31-ия кръг на френската Лига 1 и се доближи на 6 точки от 2-ото място, което в момента се заема от Монако.

Единственото попадение за Лил, който днес игра много слабо, вкара черногорският защитник Марко Баша. Той се разписа във 2-ата минута на добавеното време след меле при центриране на Саломон Калу.

Преди гола Лил изглеждаше доста далече от отбора, който преди зимната пауза притискаше лидера Пари Сен жермен в класирането. Гостите от Гинган, които са на 16-о място с 35 точки, имаха три чисти възможности за гол през втората част, но ги пропиляха.

По-рано Рен разби с 3:0 Бастия и вече диша доста по-спокойно в битката за оцеляване.

За Рен Ромен Алесандрини откри резултата в 14-ата минута, а 14 по-късно Ола Тойвонен удвои. Крайното 3:0 направи Жан Макун в 59-ата минута, като северняците имат 37 точки. Бастия е 10-а с 40.