Пета поредна победа постигна отборът на Лил- този път с 3:1 при гостуването на Валансиен в среща от 28-ия кръг на френското първенство.

Макар и без контузените си звезди Рио Мавуба, Орелиен Шеджу и Райън Мендеш, гостите обърнаха резултата от 0:1 до 3:1 благодарение на силната игра на национала Марвен Мартен, отличил се с асистенции за първите два гола.

Домакините откриха резултата в 24-ата минута чрез израелския си плеймейкър Маор Меликсон. След почивката обаче след подаване на Мартен от фаул Рони Роделен изравни, а в последните 8 минути се стигна до нови две попадения във вратата на Валансиен.

Най-напред Тулио де Мело отбеляза втори гол, а накрая Беноа Педрети с прехвърлящ удар оформи победата.
След този успех Лил има 46 точки, заемайки 5-ата позиция, и само на 3 от 3-ия Олимпик (Марсилия). Валансиен е на 12-о място с 35.

В дерби на дъното Евиан разгроми Сошо с 5:1, като в първия един час нищо не подсказваше за такъв развой.

Двата отбора играеха равностойно при резултат 1:1, но пред вратата на гостите се разрази истинска буря в рамките на 15 минути в средата на второто полувреме. Така те допуснаха четири гола за този период, два от които отбеляза Сабер Халифа- единият от дузпа.

Седрик Барбоса откри резултата за домакините от Савоя, а в 74-ата минута вкара и за 4:1. Кевин Бериго наниза петото попадение във вратата на Сошо.