Лидерът в бразилското първенство Крузейро претърпя втора поредна загуба, този път с 0:1 при гостуването на Атлетико Минейро. Въпреки поражението обаче авансът от 10 точки след 28 кръга е доста комфортен.

На 2-ро място се изкачи Ботафого, който обърна Фламенго в дербито на Рио де Жанейро от 0:1 до 2:1. Гремио се смъкна на трето място след равенство 1:1 като гост на Флуминензе. И двата отбора имат по 49 точки, но головата
разлика на Ботафого е по-добра. Атлетико Минейро се наложи над Крузейро с гол в 86-ата минута на ветерана Фернандиньо.

На новата Маракана Ботафого инкасира гол от съперника си Фламенго още в 13-ата минута чрез Ернане, но три минути преди края на първото полувреме Геге изравни. Рафаел Маркес изведе черно-белите напред в 63-ата минута и съответно на 2-о място в класирането.

Гремио също е с 49 точки, но отстъпва само по броя на отбелязаните голове от Ботафого. Те завършиха 1:1 като гости на Флуминензе. Рафаел Собис изравни за Флу в добавеното време

Други резултати от 28-иоя кръг: Атлетико Паранаензе- Португеза 1:0, Крисиума- Васко да Гама 3:2, Гояш- Баия 3:1, Интернасионал (Порто Алегре)- Наутико 4:1, Сао Пауло- Коринтианс 0:0, Сантос- Понте Прета 2:1, Витория (Баия)- Коритиба 2:1.