Коринтианс завърши на 1-во място в група 5 на Копа Либертадорес, след като в последния мач разби Сан Хосе (Боливия) с 3:0.

Головете вкараха Ромариньо, Пауло Гереро и Еденилсон. Актуалните победители в турнира имат 13 точки и оставиха зад себе си мексиканците от Тихуана, които също имат толкова, но по-лоша голова разлика. Тихуана се наложи на собствен терен с 1:0 над колумбийския Мийионариос.

Така първите два тима продължават във фазата на директни елиминации, а тази група стана първата, в която се изиграха всичките мачове.

Перуанският Реал Гарсиласо разгроми с 5:1 Серо Портеньо (Парагвай) и събра 10 точки, които го приближиха максимално до изненадващо класиране за втората фаза в турнира Копа Либертадорес.

Дебютантите са на 2-ра позиция в една от видимо най-скромните групи - 6, с 3 точки пред колумбийския Депортес Толима. Начело съ сънародниците им от Индепендиенте Санта Фе с 11, а Серо Портеньо е без актив.

Оскар Гамара вкара две попадения в мача, като откри резултата в 9-ата минута, а след това оформи крайното 5:1 в последната. Той даде аванс на своите, засичайки с глава центриране на Фабио Рамос от фаул. Роберто Нани изравни за гостите след меле от близко разстояние, но през втората част домакините от Гарсиласо бяха неудържими. Самият Рамос също се разписа, а другите два гола бяха дело на Маурисио Монтес и Виктор Ферейра, също с глава след пробив и пас на Едуин Ретамосо.

В група 8 двата бразилски отбора Гремио и Флуминензе завършиха без голове. Всичко в тази група ще се реши в последния кръг, след като Флу има 8 точки, Гремио и Уачипато (Чили) са с по 7, а венецуелският Каракас е с 6.