Мексаканският Тихуана победи защитаващия титлата си Коринтианс от Бразилия с 1:0 като домакин в мач от Копа Либертадорес.

Така възпитаниците на аржентинския спец Антонио Мохамед записаха трети успех в пета група и водят убедително в класирането с пълен актив от 9 точки.

Единственото попадение в мача на терена с изкуствено покритие в Тихуана реализира централният защитник и капитан Хавиер Гандолфи, който вкара с пета отблизо след разбъркване в наказателното поле след центриране от фаул от ляво. С успеха мексиканците направиха решителна крачка към фазата на елиминациите.

Коринтианс, в чийто състав личаха имената на Алешандре Пато, Паоло Гереро, Паолиньо, Данило и други, допусна първо поражение в надпреварата и остана на второ място с 4 точки. Трети е Мийонариос (Колумбия) с 3 точки, колкото има и четвъртият Сан Хосе (Боливия).

Аржентинският Тигре постигна първи успех във втора група след драматично 1:0 над гостуващия Палмейрас от Бразилия. Халфът Габриел Пенялба донесе първите три точки за отбора си в надпреварата с гол в четвъртата минута на даденото от съдията продължение. Тигре обаче остана на последното място в класирането.

Лидер в групата със 7 точки е парагвайският Либертад, който измъкна 2:2 при домакинството си на Спортинг Кристал от Перу. Ирвен Авила даде аванс от два гола на гостите до средата на втората част, но с попадения на Педро Бенитес и на Хосе Ариел Нунес две минути преди края донесоха равенството.

Серхио Акино пропусна дузпа за Либертад в 39-ата минута при резултат 0:1.

Бразилският Флуминензе стигна само до 1:1 срещу гостуващия Уачипато (Чили) в осма група. Бившият нападател на Олимпик (Лион) Фред откри резултата от дузпа след половин час игра, но Николас Нунес изравни 19 минути преди края.

Флуминензе все пак излезе начело в класирането със 7 точки, но има мач повече от втория Гремио (Бразилия), който е с 6 точки. Уачипато е трети с 4 точки, а на последно място е Каракас (Венецуела) с 3 точки и мач по-малко.

Мексиканският Толука пропусна да излезе начело в класирането в първа група след домакинско 1:1 срещу еквадорския Барселона. Дамиан Диас откри резултата в 36-ата минута и гостите бяха близо до първа победа в турнира, но Луис Техада изравни седем минути преди края.

Лидер в групата е Насионал (Уругвай) с 4 точки и мач по-малко, пред Толука също с 4 точки, Бока Хуниорс (Аржентина) с 3 точки и мач по-малко и Барселона с 2 точки.