Монако влезе в серия от негативни резултати и след загубите от Лил и Реймс (за Купата на лигата), сега направи изненадващо равенство 1:1 като домакин на скромния тим на Евиан в първа среща от 13-ия кръг на Лига 1.

И двете попадения в срещата паднаха в средата на първото полувреме. Гостите имаха шанс да поведат в 20-ата минута с попадение на Даниел Вас, а в 27-ата Радамел Фалкао изравни.

В Евиан обаче могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от княжеството, а големият им грешник бе Папе Сугу, който изпусна три чисти положения, като в единия случай остана сам срещу вратаря. Единственият шанс на домакините да се поздравят с успеха бе в последните минути, но удар на Лукас Окампос срещна напречната греда.

С поредната си издънка Монако създаде предпоставки да изостане сериозно в борбата за първото място, тъй като остава на 3-то място с 26 точки и мач повече лидера Пари Сен Жермен, който е с 28 точки и Лил – също с 26 точки, но по-добра голова разлика от монегаските. Със спечелената точка Евиан направи сериозен напредък и се изкачи с 2 места до 12-а позиция с актив от 16 т.