Италия и Нигерия завършиха 2:2 в контрола, която е част от подготовката на двата тима за Мондиал 2014. Двубоят, който се игра на "Крейвън Котидж" в Лондон е с благотворителна цел. Приходите ще отидат за жертвите на тайфуна във Филипините. Срещата бе под номер 50 за селекционера на Италия Чезаре Прандели.

Двубоят започна добре за "адзурите". Джузепе Роси откри в тяхна полза в 12-ата минута. В 35-ата минута обаче нигерийците показаха, че няма да се дадат лесно и Дайк Изравни. Малко след това Амеоби даде аванс на африканския отбор. В началото на второто полувреме Джакерини донесе равенството за италианците.

Марио Балотели се отличи с пропуск през първата част. Неговият силен удар бе спасен от вратаря Ожиде. Преди няколко дни Италия завърши 1:1 с Германия в контрола. Сега отново регистрира равенство.