Испания записа рекордна победа в турнира за купата на Конфедерациите. Футболистите на "Ла фурия" направо съсипаха скромния тим на Таити, съставен предимно от аматьори, побеждавайки го с 10:0.

Четири гола за Испания реализира Фернандо Торес, а с хеттрик се отличи Давид Вия.

Торес открива резултата.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Напълно очаквано световните и европейски шампиони наложи натиск още в самото начало и в 5-ата минута откриха резултата. Фернандо Торес получи топката от Хуан Мата, напредна отляво и с плътен удар се разписа за 1:0 с първия си гол на надпреварата. В 11-ата минута нападателят на Челси направи пропуск, като прати топката над гредата. В тази ситуация Торес реши да стреля вместо да опита комбинация с оставения непокрит Давид Вия.

Тандемът Силва - Торес завърши с шест гола.

Седем минути по-късно Ел Ниньо бе изпреварен от вратаря на Таити, но неволно испанската звезда го настъпи с бутонките и се наложи Микаел Роши да получи медицинска помощ.

Момчетата на Висенте дел Боске продължиха своя натиск. Така в 32-ата минута се стигна до втори гол. Давид Силва се възползва от грешка в отбраната на Таити и от чудесен пас на Давид Вия и направи 2:0. Минута по-късно се разписа и Торес, който остана сам срещу вратаря след извеждащ пас на Мата, след което го финтира и направи резултата класически.

Головете във вратата на Таити обаче не спряха. Давид Вия наказа съперника два пъти в края на първото и в началото на второто полувреме. В 57-ата минута Хесус Навас намери Фернандо Торес, който оформи хетррика си. До трети гол стигна и Вия, който направи 7:0 в 64-ата минута, а две по-късно Хуан Мата също записа името си сред голмайсторите.

Фернандо Торес отново е в близост до вратата на съперника.

Малко след това вратарят на Таити направи две много добри спасявания след удари на Вия и Силва. В 78-ата минута пък Испания получи правото да изпълни дузпа, заради игра с ръка на Рики Айтамай в наказателното поле. Зад топката застана Фернандо Торес, но ударът му срещна гредата. В следващата атака на "Ла фурия" обаче той се реваншира, реализирайки четвъртото си попадение в този двубой.

Вия записа хеттрик.

Три мимнути преди края на редовното време Давид Вия отново прати топката в мрежата на Таити, но попадението не бе зачетено заради засада. Все пак Испания стигна до десети гол благодарение на великолепен изстрел на Давид Силва в 86-ата минута, който се оказа последен в мача.

Така Испания постигна втори успех в групите на турнира, а Таити допусна второ поражение при голова разлика 1:16.

В неделя европейският тим ще играе с Нигерия, а Таити ще премери сили с Уругвай.

Вратарят на Таити даде всичко от себе си, но въпреки това допусна десет попадения.